Start »

 
 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2014/2015

 

ARTYSTYCZNE

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jesień życia- wiosną życia” -WOJCIECH JAWORSKI

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jesień życia- wiosną życia” – PAWEŁ STUDNICKI

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim – zespół wokalny

Ania Żaba zostały Laureatką 60 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – etap rejonowy i awansowała do finału.

Wiktoria Pękała, Wiktoria Skowrońska, Ania Żaba zostały Laureatkami 60 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – etap powiatowy i awansowały do finału.

 

nagroda i awans do finału wojewódzkiego XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK – ZUZANNA CZERMAK, JULIA CHRIST wyróżnienie w tym konkursie

I miejsce – Aleksandra Samoraj, II miejsce – Natalia Wereszczyńska, III miejsce Natalia Kwiecień w Gminnym Konkursie „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od ciebie każdy wymaga”

Laureat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna- Boże Narodzenie – Nowy Rok” Andrzej Kukla

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna- Boże Narodzenie – Nowy Rok” Weronika Isańska

Kwalifikacja do wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna- Boże Narodzenie – Nowy Rok” Urszula Nowak

Laureat Miejskiego Konkursiu Plastycznego – „Widokówka ze Świdnicy” – Andrzej Kukla

II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym – „Góry moja pasja” – Andrzej Kukla

Wyróżnienie dla Oliwii Kuczek z klasy III f oraz nagroda specjalna aparat fotograficzny dla Andrzeja Kukli z klasy II f podczas FOTOMARATONU ŚWIDNICKIEGO 2014.

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym -„Barwy Niepodległości” – Maksymilian Szwegler i Weronika Isańska

 

NAUKOWE

 

Jakub Blach, Alicja Kot, Martyna Filipiak, Witold Zarzycki – wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – „Kangur”, a Michał Spisak otrzymał wyróżnienie.

Marek Pasternak został Laureatem Dolnośląskiego Konkursu Historycznego „Białe Noce”

wyróżnienie w finale dolnośląskim Konkursu Recytatorskiego Pegazik – Zuzanna Czermak

I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym dla gimnazjalistów – MICHAŁ SPISAK

II miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym dla gimnazjalistów – ALICJA KOT

III miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym dla gimnazjalistów – GRZEGORZ DZIEWISZ

III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów – Dawid Niedźwiedzki

Wyróżnienie w IV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów – Olga Tragarz

Jakub Pawłowski został laureatem VIII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych

Marek Pasternak został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Historycznego „Białe Noce”- etap powiatowy i awansował do ścisłego finału .

Alicja Kot została laureatką międzypowiatowego konkursu „Być Kimś”

Michał Pawłowski został finalistą I stopnia międzypowiatowego konkursu „Być Kimś”

Michał Bałwanowski został finalistą II stopnia międzypowiatowego konkursu „Być Kimś”

II miejsce i awans do eliminacji powiatowych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” -Kacper Kosowski.

Jakub Pawłowski uzyskał TYTUŁ LAUREATA Konkursu języka angielskiego „Szczęśliwa Dwunastka”, a Michał Hulecki otrzymał wyróznienie.

Zuzanna Czermak i Zuzanna Kołodko uzyskały TYTUŁ LAUREATA XII Konkursu Mały Poliglota, a Hanna Biezyńska, Basia Szpilka i Michalina Dyduch otrzymały wyróznienia.

Ula Nowak i Jakub Blach uzyskali TYTUŁ LAUREATA Konkursu matematycznego „Master Mind”, a Michał Butmankiewicz tytuł FINALISTY

MICHAŁ SPISAK uzyskał TYTUŁ LAUREATA XIV konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z GEOGRAFII.

GRZEGORZ DZIEWISZ uzyskał TYTUŁ LAUREATA XIV konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z CHEMII.

ALICJA KOT uzyskała TYTUŁ LAUREATA XIV konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z CHEMII.

JAKUB PAWŁOWSKI uzyskał TYTUŁ LAUREATA VIII konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.

WOJCIECH DROCHOMIRECKI uzyskał TYTUŁ LAUREATA IX EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „BÓBR”

MICHAŁ SPISAK uzyskał TYTUŁ FINALISTY XV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO zDolny Ślązak Gimnazjalista.

MICHAŁ SUCHOWIŃSKI, ALICJA KOT, WITOLD ZARZYCKI uzyskali TYTUŁ FINALISTY XIV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO zDolny Ślązak Gimnazjalista.

ALICJA KOT, GRZEGORZ DZIEWISZ uzyskali TYTUŁ FINALISTY XIV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO zDolny Ślązak Gimnazjalista.

ALICJA KOT, MICHAŁ SPISAK uzyskali TYTUŁ FINALISTY XIV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Awans do finału konkursu Matematycznej Ligii Naukowej 2015 / Michał Spisak, Kacper Kosowski, Grzegorz Dziewisz, Michał Butmankiewicz/

Awans do finału konkursu Humanistycznej Ligii Naukowej 2015 / Grzegorz Dziewicz, Kacper Kosowski, Julia Kowalewicz, Gabriela Rzepka/

I miejsce w XXIII Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Aleksandra Świderska /awans do etapu wojewódzkiego/

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU FINAŁOWEGO KONKURSU zDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA – W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 – BLOK PRZYRODNICZY:

PRZEDMIOT – BIOLOGIA :  Kot Alicja, Suchowiński Michał, Zarzycki Witold
PRZEDMIOT – GEOGRAFIA :  Kot Alicja, Spisak Michał
PRZEDMIOT – CHEMIA :   Kot Alicja, Dziewisz Grzegorz

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU FINAŁOWEGO KONKURSU zDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA –W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 –  BLOK MATEMATYCZO-FIZYCZNY:

PRZEDMIOT – MATEMATYKA  -Spisak Michał

Jakub Pawłowski finalistą Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego

Basia Szpilka stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych

 

SPORTOWE

 

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – bieg na 300 m – Damian Mikła

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – bieg na 100 m – Dawid Kalinin

II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – sztafeta szwedzka chłopców

II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – sztafeta 4×100 chłopców

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – sztafeta szwedzka dziewcząt

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – sztafeta 4×100 dziewcząt

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – skok w dal – Paulina Jewiarz

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – skok w dal – Katarzyna Grędzińska

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – pchnięcie kulą – Julia Graczyk

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – pchnięcie kulą – Oliwia Moczadłowska

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – bieg na 1000 m – Iga Bystrzycka

III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – bieg na 300 m – Weronika Iwanczyszyn

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – bieg na 300 m – Dominika Wróblewska

I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów w Lekkiej Atletyce – bieg na 100 m – Małgorzata Toroń

I miejsce w powiatowym turniej piłki nożnej dziewcząt i awans do półfinału strefy wałbrzyskiej.Skład Gimnazjum nr 1 w Świdnicy: Paulina Jewiarz, Natalia Wrońska, Kamila Bitkołów, Dominika Sochacka, Julia Furmankiewicz, Julia Gawrońska, Anna Boroń, Karolina Staroń, Weronika Wolańska oraz Damian Błaszczyk (trener)

V miejsce w finale dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w sztafetach pływackich 10×50 metrów dziewczat – Młocek Aleksandra, Grędzińska Katarzyna, Dzięcielska Emilia, Nowak Ula, Toroń Małgorzata,Golińska Natalia, Kopycka Agata, Bober Dominika, Stempin Wiktoria, Kielka Elżbieta, Kuczek Olivia.

III miejsce w finale dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w sztafetach pływackich 10×50 metrów chłopców – Dobrzański Krystian, Jędrzejczyk Krzysztof, Dziewisz Grzegorz , Stawicki Sebastian, Borowy Jakub, Pękosz Norbert, Kuczyński Kacper, Szymonowicz Maciej, Jenke Dawid, Kiejzik Oskar.

I miejsce w finale powiatowym Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt:(Wiktoria Gałązka ,Julia Furmankiewicz, Julia Christ i Weronika Wolańska).

I miejsce w FINALE strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt. Skład drużyny: : Rafałko Julita, Jewiarz Paulina ,Graczyk Julka ,Gałązka Wiktoria, Iwan Paulina, Bereta Alicja, Muszyńska Sandra, Stempin Wiktoria, Kubik Aleksandra, Melon Małgorzata, Całka Katarzyna, Bystzycka Iga, Młynarczyk Maja.

III miejsce w finale DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM DZIEWCZĄT klasyfikacja indywidualna – H. Bieżyńska III miejsce.

III miejsce w finale DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM DZIEWCZĄT /Z. Czermak, H. Bieżyńska/.

V miejsce w finale DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W SNOWBOARDZIE /M. Hasek, M. Dyda/

I miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt. Skład drużyny: Jewiarz Paulina, Rafałko Julita, Bereta Alicję, Graczyk Julkęa, Bardowska Anna,Iwan Paulina, Gałązka Wiktoria, Bystrzycka Iga, Melon Małgorzata, Kubik Aleksandra, Stempin Wiktoria ,Muszyńska Sandra,Całka Katarzyna, Młynarczyk Maja.

I miejsce dziewcząt w finale strefy wałbrzyskiej w sztafetach pływackich /Toroń Małgorzata, Nowak Ula, Kielka Elżbieta, Kopycka Agata, Grędzińska Katarzyna, Kuczek Olivia, Dzięcielska, Golińska Natalia, Młocek Aleksandra
Filipiak Martyna/

II miejsce chłopców w finale strefy wałbrzyskiej w sztafetach pływackich /Szymonowicz Maciej, Suchowiński Michał
Borowy Michał, Dobrzański Krystian, Roszak Maciej, Stawicki Sebastian, Kiejzik Oskar, Jenke Dawid, Kuczyński Kacper
Pękosz Norbert/

I miejsce dziewcząt / Gałązka Wiktoria, Chris Julia, Wolańska Weronika/ w tenisie stołowym – rywalizacja międzyszkolna

IV miejsce chłopców / Depta Remigiusz, Iwanio Filip/ w tenisie stołowym – rywalizacja międzyszkolna

I miejsce w finale strefy powiatowej w piłce siatkowej dziewcząt. Skład drużyny: Julia Graczyk, Julita Rafałko, Anna Bardowska, Paulina Jewiarz, Maja Młynarczyk, Wiktoria Gałązka, Alicja Bereta, Iga Bystrzycka, Katarzyna Całka, Małgorzata Melon, Aleksandra Kubik, Sandra Muszyńska, Wiktoria Stempin i Paulina Iwan.

I miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych w piłce siatkowej dziewcząt. Skład drużyny:Ala Bereta, Paulina Jewiarz, Ania Bardowska, Julita Rafałko, Wiktoria Gałązka, Iga Bystrzycka, Kasia Całka, Małgosia Melon, Sandra Muszyńska, Wiktoria Stempin, Paulina Iwan, Ola Kubik.

III miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych w piłce siatkowej chłopców. Skład drużyny:Borowy Kuba, Fitrzyk Mariusz, Całka Łukasz, Żelazowski Bartosz, Kosowski Kacper, Kaniowski Kacper, Mikuła Szymon, Bernat Rafał

III miejsce w finale powiatowym piłki koszykowej chłopców: Paweł Olszewski, Jakub Laskowski, Szymon Mikuła, Jakub Borowy, Adrian Butkiewicz, Jakub Sikora,Dawid Kalinin, Grzegorz Baranowski, Kacper Poradzisz.

I miejsce w finale powiatowym piłki koszykowej dziewcząt: Weronika Iwanczyszyn, Julia Furmankiewicz, Paulina Jewiarz, Oliwia Gruszczyńska, Julia Graczyk, Oliwia Moczadłowska, Stempin Wiktoria, Muszyńska Sandra, Grędzińska Katarzyna, Turek Wiktoria, Skowrońska Wiktoria, Wrońska Natalia.

I miejsce w rozgrywkach miejskich piłki koszykowej chłopców: Paweł Olszewski, Jakub Laskowski, Szymon Mikuła, Jakub Borowy, Adrian Butkiewicz, Jakub Sikora,Dawid Kalinin, Grzegorz Baranowski, Kacper Poradzisz.

I miejsce w rozgrywkach miejskich piłki koszykowej dziewcząt: Weronika Iwanczyszyn, Julia Furmankiewicz, Paulina Jewiarz, Oliwia Gruszczyńska, Julia Graczyk, Oliwia Moczadłowska, Stempin Wiktoria, Muszyńska Sandra, Grędzińska Katarzyna, Turek Wiktoria, Skowrońska Wiktoria, Wrońska Natalia.

I miejsce w rozgrywkach miejskich piłki nożnej chłopców: Sebastian Stawicki, Jakub Krząstek, Rafał Krzyszkowski, Łukasz Całka, Wojciech Sulikowski, Damian Grzelak, Piotr Florian, Konrad Kocaba, Jakub Filipczak, Jakub Sikora.

VII miejsce w FINALE DOLNOŚLĄSKIM BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT: Anna Bardowska, Wiktoria Turek, Hanna Wis, Zuzanna Wis, Urszula Nowak, Dominika Wróblewska, Paulina Jewiarz, Julita Rafałko, Wiktoria Stępin, Katarzyna Całka, Sandra Muszyńska.

XIV miejsce w FINALE DOLNOŚLĄSKIM  BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW: Dawid Kalinin, Krzysztof Kotowicz, Damian Mikła, Wojciech Sulikowski, Paweł Olszewski, Piotr Florian, Krystian Dobrzański, Rafał Krzyszkowski, Michał Dylewicz.

I miejsce w POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT: Anna Bardowska, Wiktoria Turek, Hanna Wis, Zuzanna Wis, Urszula Nowak, Dominika Wróblewska, Paulina Jewiarz, Julita Rafałko, Wiktoria Stępin, Katarzyna Całka, Sandra Muszyńska, Iga Bystrzycka.

I miejsce w POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW: Dawid Kalinin, Krzysztof Kotowicz, Damian Mikła, Wojciech Sulikowski, Paweł Olszewski, Piotr Florian, Krystian Dobrzański, Rafał Krzyszkowski, Michał Dylewicz.

I miejsce na Dolnym Śląsku w dwuboju nowoczesnym dziewcząt: Małgorzata Toroń, Elżbieta Kielka

I miejsce dziewcząt w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH /współzawodnictwo międzyszkolne/ – Jewiarz Paulina, Młynarska Maja, Wróblewska Dominika, Turek Wiktoria, Wis Hanna, Wis Dominika, Nowak Ula, Rafałko Julita, Toroń Małgosia, Muszyńska Sandra, Zgraja Oliwia.

II miejsce chłpców w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH /współzawodnictwo międzyszkolne/ – Kalinin Dawid, Florian Piotr, Dobrzański Krystian, Całka Łukasz, Rawicki Michał, Kotowicz Krzysztof, Olszwski Paweł, Mikła Damian, Krzyszkowski Rafał Budkiewicz Adrian.

11 miejsce na Dolnym Śląsku na 333 startujące gimnazja we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2012/2014 /wyniki Szkolnego Związku Sportowego we Wrocławiu/.

I miejsce w Międzyszkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt /M. Toroń, J.Furmankiewicz, U. Nowak, W. Iwanczyszn, I. Bystrzycka, W.Turek, K. Całka, H. Wis, P. Jewiarz, K. Grędzińska, N. Łużna, O. Moczadłowska, H. Bieżyńska, /.

II miejsce w Międzyszkolnej Lidze Lekkoatletycznej chłopców /D. Kalinin, M. Mazij, D. Kapoj, M. Podolak, P. Florian, M. Dylewicz, J. Jęczmień, M. Dyda, M. Hasek, Sz. Krząstek/.