Start »

 
 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2011/2012

 

Tomasz SzewczykFinalista Ogólnopolskiego Konkursu „Mam talent do nauki”

MICHAŁ TYMPALSKI – Laureat pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Siłownia Umysłowa”
I miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA – bieg na 100m chłopcy
II miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA- sztafeta 4×100 chłopcy
II miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA- pchnięcie kulą chłopcy
II miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA- skok w dal dziewcząt
III miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA- skok w dal chłopcy
III miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA- bieg na 300m chłopcy
III miejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA – szafeta 4×100 dziewcząt
IIImiejsce w strefie wałbrzyskiej w Szkolnej Lidze LA – sztafeta szwedzka
II MIEJSCE W FINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ – PIŁKI PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT , najlepsza zawodniczka turnieju ALEKSANDRA GODYLA
wyróżnienia w Miejskim Konkursie Plastycznym „Widokówka ze Świdnicy” – NATALIA ZAJDEL, PAULINA HOLUTIAK, KATARZYNA BURDZY
ALICJA KONOPKA, WERONIKA WIZIMIRSKA – nagroda w konkursie gazety „FAKT” -„Co zmieniłbym w działalności samorzadu?”
ARKADIUSZ ZIOBROWSKI – I miejsce w dolnośląskim konkursie „Ze zrównoważonym rozwojem na Ty”
GRZEGORZ STELMACH – LAUREAT MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR”

III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 300m – Michalik Piotr

II miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – sztafeta 4×100 (A. Błażewicz, F. Żak, J. Kiszczyszyn, M. Tymcik)
II miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 2000m – Grześków Wojciech
III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – pchnięcie kulą – Szczygielski Piotr
III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – skok w dal – Kiszczyszyn Jakub
I miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 100m – Błażewicz Andrzej
III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – sztafeta 4×100 (E.Solarz, P.Zienkiewicz, A Śmigrodzka, A.Mazanka)
III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – sztafeta szwedzka (H.Sławińska, O.Godyla, P.Stypuła, W.Kubinka)
IV miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 100m – PATRYCJA ZIENKIEWICZ
V miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 300m- PATRYCJA STYPUŁA
V miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 600m- PATRYCJA KOZAK
V miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – bieg na 1000m- GABRYSIA KUCZYŃSKA
IV miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – pchnięcie kulą – ROKSANA WĄSOWSKA
III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – skok w dal – KATARZYNA GRZELAK
IV miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – skok w dal – EWELINA SOLARZ
VI miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej – skok w dal – HELENA SŁAWIŃSKA
I MIEJSCE w rywalizacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych konkursu historycznego ŚWIDNICA MOJE MIASTO – drużyna ARKADIUSZ ZIOBROWSKI, KAROLINA ŚCISŁOWICZ, PATRYCJA KOZAK
III miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym ŚWIDNICA MOJE MIASTO – ARKADIUSZ ZIOBROWSKI
wyróżnienie dla Natalii Wojnowskiej w Powiatowym Konkursie „Pokaż swój talent”
nagroda dla Natalii Wojnowskiej w Dolnośląskim Konkursie „Poezja śpiewana”
nagroda dla Natalii Schienke w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II”
nagroda dla Sary Maćkowiak w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II”
wyróżnienie dla Ewy Szewczyk w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II”
I miejsce wMiędzyszkolnej Lidze Siatkówki Plażowej Dziewcząt – OLA GODYLA, GABRYSIA KUCZYŃSKA, OLA CAŁKA, EMILIA KUKLA
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – bieg na 1000 m GABRYSIA KUCZYŃSKA
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – bieg na 100 m PATRYCJA ZIENKIEWICZ
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – bieg na 300 m PATRYCJA STYPUŁA
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – bieg na 600 m MONIKA STANISZ
V miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – bieg na 1000 m PATRYCJA ZIENKIEWICZ
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – SZTAFETA 4x 100m PATRYCJA ZIENKIEWICZ, EWA SZEWCZYK, EWELINA SOLARZ, ANIA MAZANKA
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – SZTAFETA SZWEDZKA – KLAUDIA SOROTA, PATRYCJA STYPUŁA, KASIA GRZELAK, WERONIKA KUBINKA
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – SKOK W DAL HELENA SŁAWIŃSKA
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świdnicy w lekkoatletyce – SKOK W DAL EWELINA SOLARZ
II miejsce w Zawodach Strzeleckich z Karabinka Pneumatycznego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych – (Wiktoria Wilicka, Eryk Bazydło)
BARTŁOMIEJ WRÓBELLAUREAT II OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW
I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO ZAJĘŁA FRANZISKA GILLMAIER, II MIEJSCE NATALIA ZAJDEL
TYTUŁ FINALISTY LIGI MATEMATYCZNEJ uzyskali: MATEUSZ JAWORSKI, KORNELIUSZ PROŃCZUK, MATEUSZ POWĄZKA, GRZEGORZ STELMACH.
Drużyna w składzie: ANDRZEJ BŁAŻEWICZ, ALEKSANDRA KOWALCZYK, KACPER LEŚNIARA, NATALIA ZAJDEL, zajęła 18 miejsce i znalazła się wśród 20 wyróżnionych, najlepszych drużyn LIGI HUMANISTYCZNEJ (na 52 drużyny biorące udział w finale).
GRAND PRIX dla zespołu wokalnego Gimnazjum Nr 1 w Rejonowym Konkursie „Piosenki z jajem”
Wyróżnienie dla PAULINY HOLUTIAK w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym – „Wehikuł czasu”
II miejsce w FINALE DOLNOŚLĄSKIM GIMNAZJADY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT( GODYLA ALEKSANDRA, KUCZYŃSKA GABRYSIA, CAŁKA OLA, BURLAGA OLIWIA, KUKLA EMILIA, ŻOŁĘDZIEWSKA ASIA, SOROTA DOMINIKA, SOROTA KLAUDIA, SIKORSKA DONATA, KAMIŃSKA DAGMARA, DZIDEK PAULINA, KRAKOWSKA PAULINA)
III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – MICHAŁ TYMPALSKI
LAUREACI KONKURSU „BYĆ KIMŚ” – PATRYK RZEPECKI, KRZYSZTOF KOWALSKI
FINALIŚCI I STOPNIA KONKURSU „BYĆ KIMŚ”– ARKADIUSZ ZIOBROWSKI, KORNEL PROŃCZUK, MATEUSZ JAWORSKI, MICHAŁ KAŹMIERCZAK, BARTŁOMIEJ WRÓBEL, WOJCIECH GOŁĘBIOWSKI
FINALIŚCI II STOPNIA KONKURSU „BYĆ KIMŚ”– URSZULA SZKODA, ŁUKASZ MAKOWIECKI, MARTYNA RATYŃSKA, PIOTR MICHALIK, GABRIELA KUCZYŃSKA, JUSTYNA KLOC
LAUREACI V ŚWIDNICKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH: BARTŁOMIEJ WRÓBEL, JAKUB ROGACZ, ZUZANNA MARCZYŃSKA
III POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY: I miesce GRZEGORZ STELMACH, III miejsce MATEUSZ JAWORSKI, V miejsce MATEUSZ POWĄZKA
I miejsce w FINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
VICTORIA WILICKA została fINALISTKĄ XI edycji konkursu „DISCE PUER”
KRZYSZTOF KOWALSKI uzyskał tytuł LAUREATA XI Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
JACEK SZCZEPANIK uzyskał tytuł LAUREATA XI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
ANDRZEJ BŁAŻEWICZ uzyskał tytuł FINALISTY XI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego”zDolny Ślązak Gimnazjalista”
MATEUSZ JAWORSKI uzyskał tytuł LAUREATA XII Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
ANDRZEJ BŁAŻEWICZ uzyskał tytuł LAUREATA XI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
JACEK SZCZEPANIK uzyskał tytuł FINALISTY XI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
I miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej – piłka siatkowa dziewcząt
LIGA NAUKOWA, drużyna w składzie: MATEUSZ JAWORSKI, MATEUSZ POWĄZKA, KORNELIUSZ PROŃCZUK, GRZEGORZ STELMACH – zakwalifikowała się do FINAŁU LIGI MATEMATYCZNEJ.
LIGA NAUKOWA, drużyna w składzie: ANDRZEJ BŁAŻEWICZ, ALEKSANDRA KOWALCZYK, KACPER LEŚNIARA, NATALIA ZAJDEL – zakwalifikowała się do FINAŁU LIGI HUMANISTYCZNEJ.
MATEUSZ JAWORSKI uzyskał tytuł FINALISTY XI Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
KRZYSZTOF KOWALSKI uzyskał tytuł LAUREATA X Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt: DOMINIKA SOROTA, KLAUDIA SOROTA, OLA GAŁKA, OLA GODYLA, GABRYSIA KUCZYŃSKA, JOASIA ŻOŁĘDZIEWSKA, EMILIA KUKLA, OLIVIA BURLAGA, DONATA SIKORSKA ( Najlepsza zawodniczka turnieju – Gabrysia Kuczyńska
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym”Bezpieczniej z prądem” – ROKSANA PIOTROWSKA
I miejsce w międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego – KATARZYNA SZCZYBURA, ROKSANA WĄSOWSKA
KRZYSZTOF KOWALSKI uzyskał tytuł finalisty XI DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO
ANDRZEJ BŁAŻEWICZ zakwalifikował się do części ustnej finału XI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego
JACEK SZCZEPANIK zakwalifikował się do części ustnej finału XI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS
Nagrodzeni w III edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej dla Gimnazjalistów „Kreatywni w Kasprowiczu” – PATRYK RZEPECKI, JUSTYNA KLOC, NATALIA ZAJDEL, MATEUSZ JAWORSKI, KRZYSZTOF KOWALSKI, MICHAŁ WEILAND
II miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW./Błażewicz A., Szczygieł K., Weiland M., Gładysz D., Łyczkowski P., Wróblewski M., Jasiczek P., Wyborski M., Mroczek P., Gibas/
SARA MAĆKOWIAK wyróżniona w 13 edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego za wiersz pt. „Królicza nora”
MATEUSZ JAWORSKI zakwalifikował się do finału konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z bloku matematyczno – fizycznego.
TOMASZ SZEWCZYK – LAUREAT DOLNOŚLĄSKICH TALENTÓW INFORMATYCZNYCH.
MICHAŁ SROKA – FINALISTA DOLNOŚLĄSKICH TALENTÓW INFORMATYCZNYCH.
BASIA UŁASZEWSKA i BARTŁOMIEJ WRÓBEL zakwalifikowali sie do II etapu OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
JACEK SZCZEPANIK, ANDRZEJ BŁAŻEWICZ – zakwalifikowali się do finału konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z bloku humanistycznego.
KRZYSZTOF KOWALSKI – zakwalifikował się do finału konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z bloku przyrodniczego.
III miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej piłki koszykowej dziewczat – M. KĘPA, A. MARMAJEWSKA, O. ZYCH, M. BEREZIUK, M. SPYCHAŁA, A. BORUSZEWSKA, A. MAZANKA, P. ZIENKIEWICZ, P. KOZAK, S. DOBRZAŃSKA, M. GNYSIŃSKA, K. SZCZYBURA.
FRANZISKA GILLMAIER – FINALISTA konkursu „ZDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego.
BARTŁOMIEJ WRÓBEL – FINALISTA konkursu „ZDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.
Sara Maćkowiak nagrodzona w Miejskim Konkursie „Barwy Niepodległości”.
I miejsce w międzyszkolnym turnieju piłki koszykowej dziewczat – M. KĘPA, H. STUDZIŃSKA , A. MARMAJEWSKA, O. ZYCH, M. BEREZIUK, M. SPYCHAŁA, A. BORUSZEWSKA, A. MAZANKA, P. ZIENKIEWICZ, P. KOZAK, S. DOBRZAŃSKA.
Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach organizowanego od 2011 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Ślązak” przyznała absolwentowi naszej szkoły Grzegorzowi Świątko stypendium za wybitne osiągnięcia.
II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Mariana Hemera – Arkadiusz Zibrowski kl. IIIf
III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Mariana Hemera – Maria Dembowska kl. IIIa
I miejsce w sztafecie 4x100m – Grzegorz Mazurkiewicz, Filip Żak, Dawid Dąbrowski, Andrzej Błazejewicz -Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna
I miejsce w biegu na 300m – Grzegorz Mazurkiewicz Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna
III miejsce w biegu na 300m –Dawid Dąbrowski Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna
VI miejsce drużynowo – Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna
III miejsce w Mistrzostwach Świdnicy w piłce nożnej chłopców. Skład drużyny: Kara Damian, Szcygieł Kamil, Gładysz Dawid, Wierzyk Adam, Dąbrowski Dawid, Bruździak Dominik, Wałaski Patryk, Żak Filip, Grzywa Krystian, Dzamara Patryk.
II miejsce w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych dziewczat i chłopców :Dziewczęta: Sorota Klaudia, Kuczyńska Gabriela, Godyla Aleksandra ,Kozak Patrycja, Sorota Dominika, Stypuła Patrycja, Stanisz Monika, Zienkiewicz Patrycja, Bernatowicz Angelika, Rzepisko Nicole, Bereziuk Magdalena, Skowron Marta. Chłopcy: Dąbrowski Dawid, Błażejewicz Andrzej, Grześków Wojciech, Gładysz Dawid, Mroczek Paweł, Kotowicz Piotr, Niedźwiedzinski Jan, Domagała Bartosz, Szewczyk Radosław, Kochman Damian, Szczygieł Kamil.
I miejsce w międzyszkolnych zawodach Ligi LA dziewczat i chłopców. Dziewczęta: Sorota Klaudia, Kuczyńska Gabriela, Wasowska Roksana, Sławińska Helena, Zienkiewicz Patrycja, Stypuła Patrycja, Szewczyk Ewa, Stanisz Monika, Godyla Aleksandra, Grzelak Katarzyna, Faruń Anna, Kozak Patrycja, Sorota Dominika, Solan Ewelina, Nakonieczna Weronika, Rzepisko Nikola. Chłopcy: Mazurkiewicz Grzegorz, Dąbrowski Dawid, Błażejewicz Andrzej, Michalik Piotr, Żak Filip, Brudziak Dominik, Grześków Wojciech, Gładysz Dawid, Kiszczyszyn Jakub, Mroczek Paweł, Kamiński Dawid, Łyczakowski Paweł, Szwedo Arkadiusz, Żukowski Piotr.
I miejsce w etapie wojewódzkim Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików i awans do finału, bieg na 300m – GRZEGORZ MAZURKIEWICZ z czasem 36,6 s.