Start »

 
 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2010/2011

 
IV miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu – ” Turniej Młodych Ekonomistów SKEF” uzyskała Urszula Szkoda.
IV miejsce w finałach strefy wałbrzyskiej w piłce nożnej dziewcząt: Helena Sławińska, Anna Góra, Anna Mazanka, Anna Kanecka, Maja Nowakowska, Sylwia Dobrowolska, Dominika Sorota, Patrycja Kozak, Alicja Marmajewska, Aleksandra Zych.

Indywidualne Mistrzostwa strefy wałbrzyskiej w lekkoatletyce: Grzegorz Mazurkiewicz I m bieg na 100m, Dawid Dąbrowski II m bieg na 100 m, Michalik Piotr I m. bieg na 300m, Łukasz Kot III m bieg na 300m, Bartek Skowroński III m bieg na 2000m. – AWANS DO FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w języku angielskim zespół w składzie: ALEKSANDRA SZPAK, BASIA UŁASZEWSKA, AGNIESZKA SZULC i III miejsce w kategorii indywidualnej – MONIKA WÓJCIK.

miejsce w etapie rejonowym Konkursu Literackiego „Profilaktyka, literatura, teatr – najlepszy Slumer 2011″

III miejsce w Turnieju Coca Cola Cup_ piłka nożna dziewczęta.
I miejsce w Turnieju „Orlik Basketmania” – etap gminny i awans do finału dolnośląskiego.

I miejsce w województwie dolnośląskim w KONKURSIE EKONOMICZNYM SKEF – URSZULA SZKODA i awans do reprezentacji województwa dolnoślaskiego.

Indywidualne Mistrzostwa Miedzygimnazjalne w lekkoatletyce: kategoria dziewczęta (Szewczyk Ewa III miejsce bieg na 100m, Drąg Justyna III miejsce bieg na 300m, Kwaśniewska Joanna III miejsce bieg na 600m, Sorota Dominika II miejsce bieg na 600m, Helena Sławińska I Imiejsce skok w dal, Gabrysia Bobowska II miejsce skok w dal, Roksana Wąsowska III miejsce pchnięcie kulą) Kategoria chłopców (Grzegorz Mazurkiewicz I miejsce bieg na 100 metrów, Andrzej Błażewicz II miejsce bieg na 100 m, Piotr Michalik I miejsce bieg na 300m, Antonio Rąpała III miejsce bieg na 300m, Sławomir Sieradzki III miejsce bieg na 1000 m)

I miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM- Tomasz Szewczyk.
LAUREACI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR” – GRZEGORZ ŚWIĄTKO i GRZEGORZ STELMACH, wyróżnienia – WOJCIECH GOŁEBIOWSKI, ANNA KOBA, MATEUSZ POWĄZKA, NATALIA ZAJDEL.

LAUREATKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY – KAMILA GĘBAROWSKA, LAURA DROŻDZOWSKA.

WYRÓŻNIENIA w Międzynarodowym Konkursie Literackim Dzieci i Młodzieży – JOANNA SKALSKA, URSZULA DOBROWOLSKA, MICHAŁ WEILAND.

II miejsce na Dolnym Śląsku w Finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” – DARIA KRAWCZYK.

III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie „LITERAKI” Drużyna w składzie: MARTA SOBKOWIAK, OLGA KREKORA, VIKTORIA WALICKA.

I miejsce indywidualnie w III POWIATOWYCH ZAWODACH STRZELECTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – Mateusz Antos.

II miejsce drużynowo w III POWIATOWYCH ZAWODACH STRZELECTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – Mateusz Antos , Anna Micińska .

wyróżnienie dla NATALII MURDZEK i DARII KRAWCZYK w Dolnośląskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.

SZKOŁA OTRZYMAŁA TYTUŁ „SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW”

LAUREACI KONKURSU „DISCE PURE” – Grzegorz Światko, Anna Koba, Natalia Jabłońska.

FINALISTKA KONKURSU „DISCE PURE”- Marta Wysoczańska.
III miejsce w finale strefy wałbrzyskiej sztafet pływackich dziewcząt – Boruszewska Agata, Słobodzian Kamila, Wasowska Roksana, Godyla Aleksandra, Kielka Hanna, Kozak Patrycja, Gramiak Sylwia, Rzepecka Aneta, Nycz Amanda, Czepil Magda. Opiekun drużyny – Anna Lis.

II miejsce w finale Dolnego Śląska w piłce siatkowej dziewcząt, najlepsza zawodniczka – MARTA GEZELLA. Skład drużyny: Antonowicz Marta, Sorota Klaudia, Gramiak Sylwia, Dec Magdalena, Melon Karolina, Rymacka Agnieszka, Toporkiewicz Natalia, Godyla Ola, Burlaga Olivia, Gezella Marta, Całka Ola, Kuczyńska Gabrysia. Opiekun drużyny – Anna Lis.

Tytuł laureata w konkursie „Mały Poliglota”Andrzej Błażewicz
Finaliści konkursu ” Mały Poliglota” – Jakub Rogacz, Mateusz Jaworski, Zuzanna Marczyńska, Barbara Ułaszewska, Joanna Majcherek.
Drużyna matematyczna w składzie: Jaworski Mateusz, Koba Anna, Stelmach Grzegorz, Świątko Grzegorz – 8 miejsce na Dolnym Śląsku.

Drużyna humanistyczna w składzie: Bardowska Klaudia, Bobowska Gabriela, Dobrowolska Urszula, Piotrowska Agnieszka – 4 miejsce na Dolnym Śląsku.
W ogólnej klasyfikacji szkół: 6 miejsce na Dolnym Śląsku w LIDZE NAUKOWEJ.

Klasyfikacja indywidualna „LIGA NAUKOWA” -TYTUŁ LAUREATA LIGI HUMANISTYCZNEJ UZYSKAŁA ULA DOBROWOLSKA, TYTUŁ FINALISTY LIGI HUMANISTYCZNEJ UZYSKAŁY: KLAUDIA BARDOWSKA i AGNIESZKA PIOTROWSKA, TYTUŁ FINALISTY LIGI MATEMATYCZNEJ UZYSKALI: GRZEGORZ ŚWIĄTKO i GRZEGORZ STELMACH
Tytuł LAUREATA w konkursie ” BYĆ KIMŚ II 2011” uzyskały NATALIA JABŁOŃSKA i KLAUDIA BARDOWSKA.
Tytuł FINALISTY I STOPNIA w konkursie ” BYĆ KIMŚ II 2011” uzyskały SANDRA BABISZ, JAGODA GLINKA, MARTA WYSOCZAŃSKA i ANNA MASTALERZ.
I miejsce w IV Świdnickim Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych uzyskała AGNIESZKA SZULC z kl.IIIc.
II miejsce w IV Świdnickim Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych uzyskał TOMASZ MONIUSZKO z kl.IIId
V miejsce w IV Świdnickim Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych uzyskała AGNIESZKA PIOTROWSKA Z kl.IIIe
VII miejsce w IV Świdnickim Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych uzyskali GRZEGORZ ŚWIĄTKO Z kl.IIIe i NATALIA JABŁOŃSKA Z kl. IIIc. .
awans do II etapu Powiatowego Konkursu „Mały Poliglota” uzyskali: ANDRZEJ BŁAŻEWICZ, MATEUSZ JAWORSKI, BARBARA UŁASZEWSKA, ZUZANNA MARCZYŃSKA, JAKUB ROGACZ, JOANNA MAJCHEREK, MICHAŁ KAŹMIERCZAK.
Tytuł LAUREATA III Powiatowego Konkursu „Szczęśliwa Trzynastka” organizowanego przez I LO Wałbrzych uzyskał TOMASZ MONIUSZKO ( tytuł daje wolny wstęp do klasy dwujęzycznej w I LO w Wałbrzychu).
Tytuł LAUREATA III Powiatowego Konkursu „Szczęśliwa Trzynastka” organizowanego przez I LO Wałbrzych uzyskała AGNIESZKA PIOTROWSKA( tytuł daje wolny wstęp do klasy dwujęzycznej w I LO w Wałbrzychu).
IV miejsce drużynowo i II miejsce indywidualnie ( URSZULA SZKODA) w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Historii w latach 1741-1945.
I miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym „Moje ferie” organizowanym przez MDK Świdnica uzyskała Wiktoria Nowak, wyróżnienie -Justyna Czaja.
33 miejsce na 243 uczestników w Ogólnopolskim Międzygimnazjalnym Turnieju Ekonomicznym – Jagoda Tyrka, 41 miejsce -Arkadiusz Ziobrowski.
Tytuł finalisty X Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskali: PIOTR TŁUCZEK i JACEK SZCZEPANIK.
Nagrody i awans do etapu powiatowego w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Pegazik” uzyskali: DARIA KOWALCZYK, ALICJA MARMAJEWSKA I JAKUB KLEINA
I miejsce w V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Historii Polski uzyskał Jacek Szczepanik.
III miejsce w V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Historii Polski uzyskał Piotr Tłuczek.
I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez II LO w Świdnicy uzyskał Grzegorz Świątko.
II miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez II LO w Świdnicy uzyskała Michalina Siennicka.
III miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez II LO w Świdnicy uzyskał Grzegorz Stelmach
Szkoła otrzymała tytuł -„NAJLEPSZEJ SZKOŁY W POWIECIE.
I miejsce w FINALE STREFY WAŁBRZYSKIEJ w piłce siatkowej dziewcząt (Antonowicz Marta, Sorota Klaudia, Gramiak Sylwia, Dec Magdalena, Melon Karolina, Niedźwiedzka Agata, Toporkiewicz Natalia, Godyla Ola, Burlaga Olivia, Gezella Marta, Całka Ola, Kuczyńska Gabrysia). Najlepszą zawodniczką została Marta Gezella.
Tytuł LAUREATA XI Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskał: GRZEGORZ ŚWIĄTKO.
Tytuł LAUREATA X Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskali: KRZYSZTOF KOWALSKI i GRZEGORZ ŚWIĄTKO.
Tytuł FINALISTY X Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskały: KLAUDIA BARDOWSKA i NATALIA JABŁOŃSKA
Tytuł FINALISTY X Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskali: JACEK SZCZEPANIK i PIOTR TŁUCZEK
GRZEGORZ ŚWIĄTKO, KLAUDIA BARDOWSKA, MAGDA POLONIS i JACEK SZCZEPANIK zakwalifikowali się do FINAŁU III KONKURSU HISTORYCZNEGO WIEDZY O ROSJI „BIAŁE NOCE”.
I miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt ( ANTONOWICZ MARTA, GEZELLA MARTA, GRAMIAK SYLWIA, MELON KAROLINA, KUCZYŃSKA GABRYSIA, CAŁKA OLA, TOPORKIEWICZ NATALIA, GODYLA OLA, DEC MAGDA, BURLAGA OLIWIA, SOROTA KLAUDIA, SOROTA DOMINIKA)
Drużyna naszej szkoły w składzie: GRZEGORZ ŚWIĄTKO, GRZEGORZ STELMACH, ANIA KOBA i MATEUSZ JAWORSKI zakwalifikowała się do Finału Ligi Matematycznej.
Drużyna naszej szkoły w składzie: KLAUDIA BARDOWSKA, GABRYSIA BOBOWSKA, ULA DOBROWOLSKA i AGNIESZKA PIOTROWSKA zakwalifikowała się do Finału Ligi Humanistycznej
Grzegorz Świątko został LAUREATEM IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.
Klaudia Bardowska, Natalia Jabłońska, Krzysztof Kowalski – FINALIŚCI IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.
Grzegorz Świątko zakwalifikował sie do III etapu VI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW.
TYTUŁ FINALISTY X DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskał Grzegorz Świątko.
I miejsce w powiatowych zawodach piłki siatkowej dziewczat (najlepsza zawodniczka Marta Gezella). Skład drużyny: Marta Antonowicz, Klaudia Sorota, Dominika Sorota, Sylwia Gramiak, Magdalena Dec, Karolina Melon, Natalia Toporkiewicz, Ola Godyla, Olivia Burlaga, Marta Gezella, Ola Całka.
I miejsce w międzyszkolnych zawodach tenisa stołowego dziewczat ( najlepszy zawodnik meczu Małgorzata Kusal).
III miejsce w międzyszkolnych zawodach tenisa stołowego chłopców ( najlepsza zawodniczka meczu Krystian Traczyński).
TYTUŁ FINALISTY X DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO „zDolny Ślązak Gimnazjalista” uzyskali- Klaudia Bardowska, Natalia Jabłońska i Krzysztof Kowalski.
I miejsce w piłce siatkowej dziewczat w międzyszkolnym turnieju piłki siatkowej – MARTA GEZELLA najlepszą zawodniczką turnieju.
II miejsce w piłce siatkowej chłopców w międzyszkolnym turnieju piłki siatkowej.
nagroda w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Gwiazdkowy Sen” – Agnieszka Piotrowska.
GRZEGORZ ŚWIATKO zakwalifikował się do finałowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista – blok matematyczno – fizyczny.
GRZEGORZ ŚWIATKO zakwalifikował się do II etapu VI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW
Uczniowie zakwalifikowani do etapu finałowego konkursu „ZDolny Ślązak Gimnazjalista” – blok przyrodniczy –KLAUDIA BARDOWSKA KL. 3e, NATALIA JABŁOŃSKA kl. 3c, KRZYSZTOF KOWALSKI kl. 2c, GRZEGORZ ŚWIATKO kl. 3e.
I miejsce i tytuł Mistrza Wiedzy Ogólnej w Międzyszkolnym Konkursie- „Kreatywni w Kasprowiczu” – GRZEGORZ ŚWIĄTKO.
Uczniowie zakwalifikowani do etapu finałowego konkursu „ZDolny Ślązak Gimnazjalista” – blok humanistyczny – Piotr Tłuczek kl. 3b, Jacek Szczepanik kl. 2c.
III miejsce w Turnieju Półfinałowym Strefy Wałbrzyskiej w piłce koszykowej chłopców (M. Kulik, P. Jurek, P. Myszakowski, A. Rąpała, S.Sieradzki, P. Chmielarz, P. Iwanczyszyn).
I miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Krasomówczym Powiatu Świdnickiego Szkół Ponadgimnazjalnych – Arkadiusz Ziobrowski.
III miejsce w REJONOWEJ OLIMPIADZIE PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – Marta Wysoczańska
I miejsce w finale strefy wałbrzyskiej w piłce nożnej ( Ł. Kot, B. Kot, M. Kusaj, K. Kukla, J. Kaczorowski, R. Kłos, S. Pawela, B. Skowroński, K. Stachurski, P. Bereta, A. Jarosz) opiekun J. Trębacz
II miejsce w międzyszkolnych zawodach piłki koszykowej dziewczat ( M. Gezella, H. Sławińska, A. Niedźwiedzka, K. Kuta, J. Drąg, P. Surmaj, A. Marmajewska, E. Lichwicka, N. Budkiewicz) – opiekun A. Lis
I miejsce w międzyszkolnych zawodach piłki koszykowej chłopców ( M. Kulik, P. Jurek, P. Myszkowski, A. Rąpała, S. Sieradzki, K. Ozga, P. Chmielarz, P. Iwanczyszyn, K. Piskorz) – opiekun K. Podgórski
Uczniowie zakwalifikowani do etapu powiatowego XI Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów -zDolny Ślązak Gimnazjalista w roku szkolnym 2010/2011blok przyrodniczy- Klaudia Bardowska, Grzegorz Świątko, Natalia Jabłońska, Gabriela Kuczyńska, Michał Kaźmierczak, Krzysztof Kowalski, Patryk Rzepecki, Bartłomiej Wróbel
Uczniowie zakwalifikowani do etapu powiatowego XI Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów -zDolny Ślązak Gimnazjalista w roku szkolnym 2010/2011blok humanistycznyKlaudia Bardowska, Emilia Chruściel, Jacek Szczepaniak, Magdalena Polonis, Jakub Stachurski, Grzegorz Świątko, Piotr Tłuczek, Wojciech Wodniak
Uczniowie zakwalifikowani do etapu powiatowego XI Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów -zDolny Ślązak Gimnazjalista w roku szkolnym 2010/2011 blok matematyczno – fizyczny Natalia Jabłońska, Anna Koba, Kaja Twardysko, Krzysztof Kowalski, Grzegorz Świątko, Maciej Kulik
wyróznienia w Miejskim Konkursie Plastycznym – „Kartka Świąteczna” – Marta Wysoczańska, Agnieszka Piotrowska, Natalia Zajdel, Justyna Czaja, Zuzanna Marczyńska. Marta Maciejewska – nagroda
I MIEJSCE w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Gimnazjów (Sorota D. , Sorota K., Kwaśniewska J. ,Godyla A., Kuczyńska G., Szewczyk E, Gębarowska K., Kaczor A., Zych A., Schiewe J., Kozak P., Glinka J.)
I MIEJSCE w Międzyszkolnych Sztafetowych Biegach Przełajowych Gimnazjów Dziewcząt (Sorota D. , Sorota K., Kwaśniewska J. ,Godyla A., Kuczyńska G., Szewczyk E, Gębarowska K., Kaczor A., Zych A., Schiewe J., Kozk P., Glinka J.)
I MIEJSCE w Sztafetowych Biegach Przełajowych Gimnazjów Chłopców ( Koroblowski I. ,Wiszczuk K., Bereta P. ,Kusaj M. , Kot Ł., Kukla K., Sieradzki S., Skowroński B., Mazurkiewicz G., Pawłowski K.)
I MIEJSCE w Sztafetowych Biegach Przełajowych Gimnazjów Chłopców ( Koroblowski I. ,Wiszczuk K., Bereta P. ,Kusaj M. , Kot Ł., Kukla K., Sieradzki S., Skowroński B., Mazurkiewicz G., Pawłowski K.)
I MIEJSCE w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Dziewczat (Sorota Dominika -300m, Sorota Klaudia -600m, Bobowska Gabrysia -skok w dal, Jania Sara- kula, Wesowska Roksana – kula, Bubak Joanna – 300 m + sztafeta, Rzepecka Aneta -kula, Godyla Aleksandra – 300m, Kwaśniewska Joanna 600m, Gębarowska Kamila- oszczep, Gezella Marta – oszczep, Faruń Ania- 100m, Szewczyk Ewa 100m + sztafeta, Marmajewska Alicja – 100m + sztafeta, Kuczyńska Gabrysia – 600m, Drąg Justyna – 300m+ sztafeta)
wyróznienie w Miejskim Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości” – Marta Maciejewska
II MIEJSCE Andrzej Błażewicz, III MIEJSCE Magdalena Polonis, wyróznienie- Klaudia Kocoń w POWIATOWYM KONKURSIE „ZDROWE ODŻYWIANIE”
Laureatki Nagrody III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego„Obiady Stanisławowskie” – MARTA ŻABA, AGNIESZKA PIOTROWSKA, MAGDALENA POLONIS, ANNA KOBA, ANNA MASTALERZ
I MIEJSCE w Miejskim Konkursie Plastycznym „Moje góry” – Marta Wysoczańska, III miejsce – Wojtek Wodniak, Wyróznienie – Ola Całka
I MIEJSCE w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Chłopców (Kiszczyszyn Jakub – skok w dal, Błażewicz Andrzej- 100m, Pawela Sebastian – 100m, Koroblowski Igor – kula, Mazurkiewicz Grzegorz – 100 m, Kukla Kamil- 300m, Kot Łukasz – 300m, Dobroń Paweł – 1000m, Kusaj Marcin – 1000m, Sieradzki Sławomir – 1000m, Michalik Piotr – 100m, Grędziński Przemysław- skok w dal, Kot Bartłomiej – skok w dal, Rąpała Antonio – kula)
16 miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie sportowym na 327 szkół.