Start »

 
 

Nasze sukcesy w roku szkolnym 2009/2010

 
I miejsce dziewcząt i chłopców we współzawodnictwie międzyszkolnym
Marta Maciejewska nagrodzona w międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Widokówka ze Świdnicy”
Wyróznienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Promującej Zdrowie
I miejsce w finale strefy wałbrzyskiejPIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA -Mateusz Misiak, Pikula Krzysztof, Zawojak Kamil
nagrody dla Marty Maciejewskiej i Patrycji Piórkowskiej w konkursie plastycznym ” Widokówka ze Świdnicy”- etap miejski.
Michał Weiland -uczeń kl. Ib otrzymał wyróżnienie w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
I miejsce w etapie wojewódzkim V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu i zakwalifikowanie się zespołu do etapu ogólnopolskiego ( Julia Pilarska-3g, Daria Krawczyk-2c, Izabela Jaworska-3g, Magdalena Miś– 3f oraz Katarzyna Lorf-3f)
I miejsce drużynowo w MIĘDZYGIMNAZJALNYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM „POTYCZKI Z EXCELEM” – indywidualnie – I miejsce JOANNA KOWALSKA, II miejsce MAGDALENA MIŚ, III miejsce DAMIAN DARAS.
I miejsce w Świdnicy w piłce plażowej chłopców.
II miejsce w Świdnicy w piłce plażowej dziewcząt.
II miejsce na Dolnym Śląsku w streetballu chłopców (Kukulski Maciej, Kulik Maciej, Krystosiak Mateusz, Łozowicki Szymon).
I miejsce w strefie wałbrzyskiej w biegu na 600m (Jagoda Glinka).
I miejsce w strefie wałbrzyskiej w Coca-Coli Cup.-chłopcy.
II miejsce w strefie wałbrzyskiej w biegu na 2000m.(Kamil Furmanek).
Drużyna naszej szkoły w składzie: KORNELA KRAKOWIAK 2 G, MARTA GIZELLA 2 G, ANNA JASIONOWICZ 3 F, KRZYSZTOF PIKULA 3 F, KAMIL ZWOJAK 3A, DAMIAN DARAS 3 F– zajęła I miejsce w międzyszkolnym turnieju „Bezpieczna Przyszłość”.
Joanna Kowalska, Marta Maciejewska i Patrycja Piórkowska otrzymały nagrody w V Diecezjalnym Konkursie Plastycznym – ” Jan Paweł II”.
Michał Weiland zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim- wiersz „Prognoza pogody” organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Katarzyna Lorf zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim, a zespół w składzie: Natalia Murdzek, Julia Pitera i Dorota Ząbek – II miejsce w kategorii zespołów. Akompaniował im zespół w składzie: Michał Bil, Bartosz Janas, Jakub Kleina oraz Przemysław Pawlik.
Jesteśmy najlepszymi INFORMATYKAMI w naszym powiecie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: JOANNA KOWALSKA, KACPER DĘBICKI i DAMIAN DARAS zajęła I miejsce ( drużynowo) oraz indywidualnie 1,2 I 3 w POWIATOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM inf@spec, organizowanym przez Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy.
Prace literackie uczniów kl. I b: Piotra Jasiczka, Pawła Łyczkowskiego, Michała Weilanda oraz Mateusza Wyborskiego poświęcone XX rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka zostały wyróżnione przez Rzecznika Praw Dziecka.
NAGRODY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM – ”KANGUR 2010″- Grzegorz Świątko – 2 miejsce na Dolnym Śląsku i 35 w kraju (nagroda wycieczka do Kutnej Hory w Czechach), Krzysztof Kowalski –23 miejsce na Dolnym Śląsku ( nagroda wycieczka do Kutnej Hory w Czechach), Gołębiowski Wojciech –41 miejsce na Dolnym Śląsku ( nagroda książkowa), Michalina Siennicka –43 miejsce na Dolnym Śląsku (nagroda książkowa), Anna Koba-53miejsce na Dolnym Śląsku( nagroda książkowa), Anna Mastalerz –133miejsce na Dolnym Śląsku( nagroda książkowa), Joanna Kowalska-30miejsce na Dolnym Śląsku ( nagroda rzeczowa), Karolina Zajdel –34 miejsce na Dolnym Śląsku( nagroda książkowa), Magdalena Miś-103miejsce na Dolnym Śląsku ( nagroda książkowa).
I MIEJSCE DLA JACKA RĘKASA W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”
WYNIKI III ŚWIDNICKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
LAUREACI: Joanna Lasocka, Joanna Jęczmien, Dorota Ząbek, Hanna Zając
FINALIŚCI: Karolina Zajdel, Tomasz Moniuszko
Uczeń klasy I b MICHAŁ WEILAND otrzymał wyróznienie za pracę literacką- „Jeden dzień z życia mojego ulubionego bohatera mitycznego” w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Na konkurs wpłynęło 10701 prac literackich z 358 szkół. Gratulujemy!
WYNIKI DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU GIMNAZJALISTÓW O PUCHAR PREZYDENTA WROCŁAWIA – „LIGA NAUKOWA”
KLASYFIKACJA OGÓLNA SZKÓŁ – 4 MIEJSCE
LIGA HUMANISTYCZNA – 11 MIEJSCE
KLAUDIA BARDOWSKA, MICHAŁ PODWÓRNY, JOANNA LASOCKA, KAROLINA ZAJDEL
LIGA MATEMATYCZNA – 6 MIEJSCE
JONAS AL – HADAD, GRZEGORZ ŚWIĄTKO, JOANNA KOWALSKA, KAROLINA ZAJDEL
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
LIGA HUMANISTYCZNA: laureatka Karolina Zajdel, finalistka Joanna Lasocka
LIGA MATEMATYCZNA: laureat Grzegorz Świątko, finaliści: Jonas Al- Hadad, Joanna Kowalska, Karolina Zajdel
Uczniowie pod opieką Pani Iwony Papadaki zajęli I miejsce w XI Świdnickim Konkursie Palm Wielkanocnych.
w kategorii szkół gimnazjalnych
w II POWIATOWYCH ZAWODACH STRZELECTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH
( Anna Koba IId, Maciej Wicher IIIb)
MACIEJ WICHER I MIEJSCE INDYWIDUALNIE
WYNIKI KONKURSU ” MAŁY POLGLOTA” 

LAUREACI -ANNA MASTALERZ I NATALIA MURDZEK
FINALIŚCI – TOMASZ MONIUSZKO I AGNIESZKA PIOTROWSKA

WYNIKI KONKURSU „SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA” 

LAUREACI- HANNA ZAJĄC I MICHAŁ PODWÓRNY

WYNIKI KONKURSU DISCE PUER 2010 

LAUREATKA KAROLINA ZAJDEL
FINALIŚCI AGATA ZATORSKA V MIEJSCE, MAGDALENA MIŚ VIII MIEJSCE, HANNA ZAJĄC XI MIEJSCE, JOANNA LASOCKA XIII MIEJSCE

I miejsce w IX Międzyszkolnym Turnieju Teatralnym w ramach Projektu Edukacji Teatralnej
I miejsce zajęła Karolina Zajdel, II miejsce: Marta Wysoczańska w konkursie plastycznym ” Świat reklamy”
Hanna Zając została laureatką Powiatowego Konkursu Plastycznego ” Na ratunek Ziemi” organizowanego przez I LO w Świdnicy w ramach międzynarodowego projektu partnerstwa szkół Comeniusa
Karolina Zajdel zakwalifikowała się do finału Konkursu Wiedzy o Rosji” Białe noce”
INTERDYSCYPLINARNY POWIATOWY KONKURS „BYĆ KIMŚ
LAUREACI- Joanna Kowalska, Agata Zatorska
FINALIŚCI I STOPNIA – Monika Gałafin, Hanna Zając
FINALIŚCI II STOPNIA – Krystian Krzysztof, Karol Horoszko
II miejsce w finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Siatkówce Dziewcząt – skład: ANNA JASIONOWICZ, KORNELIA KRAKOWIAK, MARTA GEZELLA, SYLWIA GRAMIAK, MARTA ANTONOWICZ, MARTYNA PODGÓRSKA, ALICJA SŁOWIKOWSKA, EWA KIELKA, MAGDALENA DEC.
Jacek Rękas z kl. IIIb został nagrodzony na Powiatowych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego ” Pegazik” i tym samym awansował do Eliminacji Wojewódzkich w kat. ” starsi”, które odbędą się w Kłodzku.
III miejsce w tenisie stołowym chłopców we współzawodnictwie międzyszkolnym.
laureaci IX Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego – KAROLINA ZAJDEL III F, MICHAŁ PODWÓRNY III G opiekunowie: V. Hasek, A. Kiebuła
finalistka IX Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego – JOANNA LASOCKA III B.
finaliści IX Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z Elementami WOS – KAROLINA ZAJDEL III F, AGATA ZATORSKA III F.
II miejsce w tenisie stołowym dziewcząt we współzawodnictwie międzyszkolnym
I miejsce w finale strefy wałbrzyskiej -piłka siatkowa dziewcząt
Damian Daras i Michalina Siennicka uzyskali tytuł laureata w Powiatowym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
>finaliści Matematycznej Ligi Naukowej- KAROLINA ZAJDEL III F, GRZEGORZ ŚWIĄTKO II E, JOANNA KOWALSKA III D, JONAS AL-HADAD III F.
finaliści Humanistycznej Ligi Naukowej Karolina Zajdel III F, Michał Podwórny III Joanna Lasocka III B, Klaudia Bardowska II E.
drużyna w składzie: Natalia Zajdel- kl. Ie, Paweł Mroczek -kl. If oraz Arkadiusz Ziobrowski- kl. If zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie „Ziemia Świdnicka w latach 1526-1740. Ponadto Natalia Zajdel została laureatką tego konkursu.
AGATA ZATORSKA – LAUREATKA IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO , KAROLINA ZAJDEL, MICHAŁ PODWÓRNY – FINALIŚCI. opiekun I. Wierzbicka
GRZEGORZ ŚWIĄTKO I KAROLINA ZAJDEL –FINALIŚCI X DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ORAZ IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO
AGATA JODKO z klasy II D została zakwalifikowana do Kadry Polski w WKKW ( Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego).
KAROLINA ZAJDEL, HANNA ZAJĄC, MICHAŁ PODWÓRNY – LAUREACI VIII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO . JOANNA LASOCKA FINALISTKA opiekun S. Kosmowska
Tytuł Mistrza w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ogólnej „KREATYWNI W KASPROWICZU” – KAROLINA ZAJDEL kl. III F, a tytuł FinalistyKAROL HOROSZKO z kl. III g.
HANNA ZAJĄC – LAUREATKA IX DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO , J OANNA LASOCKA, KAROLINA ZAJDEL, MICHAŁ PODWÓRNY – FINALIŚCI. opiekun Z. Bugajska, A. Kiebuła
praca plastyczna ucz. Anny Połomskiej została nagrodzona w konkursie ” 20 lat Konwencji” przez Rzecznika Praw Dziecka”
I miejsce dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Świdnicy Gimnazjów w piłce siatkowej
Uczeń kl. IIIe Łukasz Kalinowski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Parlamencie RP.
Karol Horoszko otrzymał nagrodę w III Konkursie Poetyckim ” Ja i mój świat” z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Dziecięcej2009.
II miejsce w finale strefy wałbrzyskiej -piłka koszykowa chłopcy
Uczniowie zakwalifikowani do etapu finalowego konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” blok humanistyczny – Zajdel Karolina – kl.3f, Zatorska Agata kl.3f, Podwórny Michał kl.3g blok przyrodniczy – Zajdel Karolina kl.3f, Zając Hanna kl.3b, Lasocka Joanna kl.3b, Podwórny Michał kl.3g blok matematyczno-fizyczny – Zajdel Karolina kl. 3f, Świątko Grzegorz
kl.2e
I miejsce we współzawodnictwie międzyszkolnym – piłka siatkowa -chłopcy
wyróżnienie dla Wiwiany Kraty w Konkursie Poetyckim ” Ja i mój świat”
II miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej -piłka koszykowa chłopcy
III miejsce w półfinale strefy wałbrzyskiej- piłka koszykowa dziewcząt
III miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Aleksandra Czajkowska
I miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego – piłka koszykowa
I miejsce dziewcząt i w Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego – piłka koszykowa
I miejsce w konkursie ” Cieszmy się z niepodległości” (w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej) zdobył Karol Horoszko
III miejsce w konkursie ” Cieszmy się z niepodległości”- Joanna Lasocka, a wyróżnienia przyznano Jackowi Rękasowi i Grzegorzowi Świątko.