Start » Aktualności » IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim

 
 

IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim

 

Dnia 10 maja w Świdnickim Ośrodku Kultury odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim organizowany przez nauczycieli i uczniów byłego Gimnazjum nr 1 w Świdnicy (obecnie Szkoły Podstawowej nr 4). Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klas IV-VII i klas gimnazjalnych). W tegorocznej edycji wzięło udział 57 uczniów z 19 szkół. W konkursie brali udział soliści oraz zespoły. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII z klasami gimnazjalnymi.
Nagrody indywidualne otrzymali: I miejsce – Małgorzata Słaniewska (SP nr 105 w Świdnicy) i Maria Michalik (SP w Witoszowie Dolnym), II miejsce – Jagoda Jakubiec (SP 4 w Świdnicy) i Bartosz Piekielny (SP w Witoszowie Dolnym), a III miejsce – Klaudia Kutyba (SP w Lutomii Dolnej) oraz Anna Galicka (SP nr 8 w Świdnicy).
Najlepsze zespoły 2018 roku to: Męski zespół oraz Trio A capella ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Drugą nagrodę w zdobył zespół Wesoła Czwórka (SP nr 4 w Świdnicy) oraz duet Wiktoria Rafalont i Kacper Wrzodek (SP nr 8 w Świdnicy), a trzecią – Anna Kulig i Martyna Słobodzian (SP nr 105 w Świdnicy) oraz zespół Re-start ze SP w Lutomii Dolnej.
Podczas przerw tradycyjnie przygotowano poczęstunek dla uczestników konkursu i ich opiekunów, a uczniowie klas gimnazjalnych SP nr 4 zabawiali publiczność swoimi występami wokalnymi i tanecznymi.
IX Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim jak co roku cieszył się wielką popularnością, dając okazję do świetnej zabawy i możliwość prezentacji talentów wokalno-tanecznych.