Start » Aktualności » CHIŃSKA STUDENTKA W NASZEJ SZKOLE

 
 

CHIŃSKA STUDENTKA W NASZEJ SZKOLE

 

Super tydzień! Od poniedziałku (12.02) do piątku (16.02) gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę z Chin-Wendy, która przyjechała do nas w ramach projektu organizacji INTERNATIONAL EDUCATION AIESEC.
Wendy codziennie prowadzi lekcje w języku angielskim, pokazuje nam przepiękne miejsca w Chinach, opowiada o zwyczajach i kulturze Chin. Oczywiście próbujemy też nauczyć się kilku wyrazów w języku chińskim, ale to jest chyba nieosiągalne.
Dowiedzieliśmy się, że w Chinach klasy liczą nawet po 50 uczniów, a dzień w szkołach zaczyna się o 7-ej rano a kończy około 17-tej. To dopiero harówka! Nie narzekajcie więc i dziękujcie, że nie musicie uczyć się w Chinach.
Wendy sporo dowiedziała się od nas o polskiej kulturze i polskiej kuchni. Zdziwiła się, że tak dużo jemy ziemniaków i marchewki. Była zaskoczona tym, że uczniom wolno przynosić komórki do szkoły. W Chinach we wszystkich szkołach obowiązuje zakaz ich przynoszenia do nich. Nasz gość był również zdziwiony, że nastolatkowie w gimnazjum i szkole średniej mogą mieć swoją drugą połówkę :). W Chinach jest to zabronione aż do ukończenia 18. roku życia, do czasu, kiedy to rozpoczynają oni naukę na uniwersytecie.
Cieszymy się, że mogliśmy popisać się naszym angielskim i poznać kulturę Azji.